Manuel Terapi

Manuel Terapi

Manuel Terapi

Manuel Terapi Elle Tedavi anlamına gelmektedir. Manuel terapi sıklıkla kas, kemik, eklem ve bağ dokusu ile ilgili iskelet ve kas sistemi sorunlarını tedavi etmek için kullanılır.

Omurga ve eklemlerindeki ağrı ve fonksiyon bozukluklarının tedavisinde yüzyıldan fazla bir süredir uygulanan manuel terapi manipulasyon, mobilizasyon, özel germe teknikleri, postizometrik relaksasyon teknikleri ve klinik bantlama teknikleri gibi yöntemler içerir.

Manuel terapi vücudunuzun genel sağlığını iyileştirmek için eklemlerinizi ve yumuşak dokularınızı rahatlatmak için çeşitli teknikler kullanır.

Manuel terapi, vücudun oksijen ve besin maddelerini kaslarınıza yönlendirerek kas dokusundan atıkları serbest bırakmaya yardımcı olur. Manuel terapi vücudunuzun kendi doğal kabiliyetini hızlandırarak, gerçek bir iyileşme sağlar.

Manuel terapi her ne kadar son zamanlarda duyulan bir yöntem olsa bile çok köklü ve etkili bir tedavi yöntemidir. Elle yapılan tedavi anlamına gelmektedir. Hastaların değerlendirilmesi, hastalık sebeplerinin anlaşılması, tedavi edilmesi ve tekrardan iyileşmenin kontrolü aşamalarının tamamı elle yapılan uygulamalar içerir.